Coraz częściej osoby dorosłe, w średnim wieku, zgłaszają się do ortopedów z problemem płaskostopia poprzecznego. Jest to stosunkowo nowe zjawisko, ponieważ kiedyś z taką wadą pojawiały się w gabinetach dzieci. Dorośli zaś uważali, że z ich problemem nie ma sensu nic robić. Jest to jednak błędne założenie, ponieważ płaskostopie jest całkowicie odwracalne i można je leczyć. Niezbędne są do tego celu przede wszystkim idealnie dopasowane wkładki ortopedyczne, dzięki którym stopa odzyskuje swoją prawidłową postawę, a dolegliwości zaczynają znikać.

Jakie są przyczyny płaskostopia u osób dorosłych?

W przeciwieństwie do dzieci, można tu wskazywać na wiele różnych przyczyn, a między innymi:

  • nadwagę,
  • ciążę,
  • zmiany hormonalne związane z menopauzą,
  • niewłaściwie dopasowane obuwie.

Płaskostopie pojawia się również na skutek innych chorób i niewłaściwej postawy ciała. Na szczęście, wadę tę można skutecznie odwrócić, wystarczy tylko o siebie zadbać.

Gdzie można dopasować dobre wkładki ortopedyczne?

Większość lekarzy zaleca stosowanie takich wkładek i dokładnie wskazuje, w jakim miejscu można je wykonać. Dobre wkładki ortopedyczne wykonywane są ręcznie przez specjalistów z https://fororto.pl/, dzięki czemu są one idealnie dopasowane do kształtu stopy oraz jej wady postawy. Zazwyczaj specjalista dokonuje wszelkich niezbędnych pomiarów, a później ręcznie wykonuje wkładki dla pacjenta. Gotowe są już po kilku dniach i wtedy trzeba koniecznie zacząć z nich korzystać. Poza tym, pozostają również ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.