Czy powinnaś się zapisać do szkoły rodzenia przy szpitalu, w którym zamierzasz rodzić czy może zapisać się na komercyjny kurs, którego program przekonuje cię, bo jest wyczerpujący i odpowiada na wszystkie twoje wątpliwości?

Szkoła rodzenia w szpitalach

Refinansowane w ramach programów społecznych zajęcia w szkołach rodzenia, dopasowane do miejsca zamieszkania w założeniu mają przygotować kobiety do kontaktu z osobami, z jakimi będą miały do czynienia podczas ostatnich przed porodem KTG i w trakcie porodu. To bardzo ważny aspekt, zwłaszcza dla pań, które porodu się obawiają i wolą być otoczone gronem osób, które już znają. Jeśli jednak nie czujesz takiej potrzeby, szkoła rodzenia, jaką wybierzesz powinna po prostu pasować ci z uwagi na opis zajęć tam prowadzonych.

Więcej dowiesz się na http://szkolarodzenia.rybnik.pl/szkola-rodzenia/.

Szkoła rodzenia za darmo czy za dopłatą?

Darmowe lekcje w szkołach rodzenia są zarezerwowane dla matek i ojców zameldowanych w określonej dzielnicy/gminie – wówczas są finansowane w środków celowych samorządów terytorialnych. Jeśli nie jesteś zameldowana w mieście, gdzie będziesz rodzić, możliwość pozyskania miejsca w takiej szkole może być trudna i wówczas zostają oferty ośrodków komercyjnych. Nie są one jednak bardzo drogie, a plusem korzystania z nich niech będzie fakt, że kursanci mają widoczny i spory wpływ na tematykę zajęć. Często płatna szkoła rodzenia może w większej mierze odpowiedzieć na potrzeby przyszłych rodziców, bo jej harmonogram i tematyka zajęć jest moderowana przez uczestników i demokratyczne głosowania – taka opcja znacznie rzadziej zdarza się w przypadku zajęć refundowanych przez gminy czy rady dzielnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.