Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i jest w stanie wiele dla niego poświęcić. Bardzo ważna jest obserwacja swojego maleństwa już od pierwszych dni życia, aby móc wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Obecnie lekarze coraz częściej spotykają się z asymetrią u małych dzieci. Najczęściej wynika ona z tego, że maluch miał zbyt mało miejsca w brzuchu, lub urodził się poprzez cesarskie cięcie. Ciężkie porody mają ogromne znaczenie w takim przypadku.

Gdzie znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Rodzicom dzieci z asymetrią zalecana jest po prostu rehabilitacja dzieci i noworodków u dobrego fizjoterapeuty np. z http://somedical.pl/. Każdy lekarz pediatra może wypisać skierowanie na taką rehabilitację, ale rodzice mogą również udać się prywatnie do placówki i wykonywać zalecone ćwiczenia. Najczęściej asymetria objawia się tym, że maluch układa główkę w kierunku jednej ze stron, albo kuli ciało z jednego boku. Nie należy się tym martwić w pierwszych tygodniach życia, ponieważ dziecko ma jeszcze czas na to, aby w pełni się wyprostować.

Od którego roku życia rehabilitacja?

Rehabilitacja dzieci i noworodków zalecana jest głównie dzieciom, które ukończyły już cztery miesiące życia. jeżeli do tej pory maluszek nie wyprostował się, lub rodzice obserwują inne niepokojące zachowania, warto udać się do lekarza i podczas wizyty poprosić o zbadanie dziecka. Taka rehabilitacja nie jest dla maleństwa bolesna, ani przykra. Wszystkie ćwiczenia można z dzieckiem wykonywać we własnym domu, kiedy tylko się je dobrze pozna. Dzieci bardzo szybko wracają do prawidłowego ułożenia, dzięki regularnym ćwiczeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.