W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmuszonych jest założyć okulary korekcyjne. Wynika to przede wszystkim z pracy przy komputerze, ale również z korzystania z tabletów i smartfonów. Coraz młodsi pacjenci trafiają do gabinetów okulistycznych i zmuszeni są do noszenia okularów już od najmłodszych lat. Można oczywiście zdecydować się na soczewki kontaktowe, jednak większość osób wybiera tradycyjne okulary. Mnogość pięknych i eleganckich rozwiązań sprawia, że można bez problemu dopasować oprawki dla każdego.

Nawet osoby o dużej wadzie wzroku mogą z powodzeniem zdecydować się na noszenie okularów, ponieważ ich szkła nie musza być tak grube, jak kiedyś. Umożliwiają to soczewki asferyczne, które są nieco droższe, ale za to znacznie cieńsze. Nie są wycinane z koła, a z innych figur geometrycznych, dzięki czemu można uzyskać znacznie lepszą jakość widzenia. Soczewki asferyczne sprawiają, że całkiem inaczej wygląda przestrzeń i wiele osób nie może się do tego przyzwyczaić. W przypadku starszych pacjentów lekarze niekiedy odradzają takie rozwiązanie, ponieważ nie są oni w stanie przystosować się do nowej jakości widzenia. Warto jednak założyć okulary z takimi soczewkami na oczy i to sprawdzić. U niektórych powodują one nawet ból głowy.

 

Lekarze najczęściej zalecają soczewki asferyczne osobom, które mają spore wady wzroku, powyżej czterech dioptrii. Regularnie odnoszą się do jakości https://www.hoyavision.com/pl/. Można zastosować je również przy mniejszej wadzie, jeżeli pacjent ma takie życzenie. Najlepiej szukać takich możliwości w dobrych salonach optycznych, ponieważ tam można liczyć na najlepsza jakość usług i fachowe doradztwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.