Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i jest w stanie wiele dla niego poświęcić. Bardzo ważna jest obserwacja swojego maleństwa już od pierwszych dni życia, aby móc wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Obecnie lekarze coraz częściej spotykają się z asymetrią u małych dzieci. Najczęściej wynika ona z tego, że maluch miał zbyt mało miejsca w brzuchu, lub urodził się poprzez cesarskie cięcie. Ciężkie porody mają ogromne znaczenie w takim przypadku.

Gdzie znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Rodzicom dzieci z asymetrią zalecana jest po prostu rehabilitacja dzieci i noworodków u dobrego fizjoterapeuty np. z http://somedical.pl/. Każdy lekarz pediatra może wypisać skierowanie na taką rehabilitację, ale rodzice mogą również udać się prywatnie do placówki i wykonywać zalecone ćwiczenia. Najczęściej asymetria objawia się tym, że maluch układa główkę w kierunku jednej ze stron, albo kuli ciało z jednego boku. Nie należy się tym martwić w pierwszych tygodniach życia, ponieważ dziecko ma jeszcze czas na to, aby w pełni się wyprostować.

Od którego roku życia rehabilitacja?

Rehabilitacja dzieci i noworodków zalecana jest głównie dzieciom, które ukończyły już cztery miesiące życia. jeżeli do tej pory maluszek nie wyprostował się, lub rodzice obserwują inne niepokojące zachowania, warto udać się do lekarza i podczas wizyty poprosić o zbadanie dziecka. Taka rehabilitacja nie jest dla maleństwa bolesna, ani przykra. Wszystkie ćwiczenia można z dzieckiem wykonywać we własnym domu, kiedy tylko się je dobrze pozna. Dzieci bardzo szybko wracają do prawidłowego ułożenia, dzięki regularnym ćwiczeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *