Soczewki kontaktowe, mimo swoich zaawansowanych technologii i coraz bezpieczniejszych, a zarazem trwalszych materiałów, nie mogą być stosowane przez wszystkich bez wyjątku. Istnieje katalog wad wzroku i schorzeń oka, w których soczewki są niewskazane lub wręcz zabronione. Noszenie soczewek kontaktowych często pozwala jednak na diametralne podniesienie jakości życia u pacjentów zmagających się na co dzień z bardziej powszechnymi wadami wzroku jak chociażby astygmatyzm.

Wygoda na co dzień

Dzisiaj nie tylko okulary, ale soczewki właśnie, zmieniają życie astygmatyków w ogromnym stopniu. Okulary mają to ograniczenie, że w przypadku ich uszkodzenia czy zagubienia, zbicia a nawet celowego zdjęcia – obraz natychmiast przestaje być czytelny i charakterystyczne dla każdego stadium astygmatyzmu rozmywanie się kształtów i konturów, gubienie ostrości, powraca w sekundę. Soczewki kontaktowe sprawiają, że poprawa widzenia jest niemalże stała – tzn. do momentu zdjęcia soczewek, ale w odróżnieniu od okularów, do wymiany soczewek dochodzi przeważnie przed nocą.

Zapraszamy na https://coopervision.pl/troska-o-wzrok-i-zdrowie-oczu/co-jest-astygmatyzm

Specjalne soczewki dla każdego

Dlatego soczewki przygotowane specjalnie pod astygmatyzm sprzedają się dzisiaj bardzo dobrze, co obrazuje również skalę problemu, z jakim zmagają się na co dzień chorzy. Chociaż jest to choroba dziedziczona, liczba diagnozowanych corocznie astygmatyków sprawia, że problem dotyka coraz większy procent społeczeństwa.