Soczewki kontaktowe, mimo swoich zaawansowanych technologii i coraz bezpieczniejszych, a zarazem trwalszych materiałów, nie mogą być stosowane przez wszystkich bez wyjątku. Istnieje katalog wad wzroku i schorzeń oka, w których soczewki są niewskazane lub wręcz zabronione. Noszenie soczewek kontaktowych często pozwala jednak na diametralne podniesienie jakości życia u pacjentów zmagających się na co dzień z bardziej powszechnymi wadami wzroku jak chociażby astygmatyzm.

Wygoda na co dzień

Dzisiaj nie tylko okulary, ale soczewki właśnie, zmieniają życie astygmatyków w ogromnym stopniu. Okulary mają to ograniczenie, że w przypadku ich uszkodzenia czy zagubienia, zbicia a nawet celowego zdjęcia – obraz natychmiast przestaje być czytelny i charakterystyczne dla każdego stadium astygmatyzmu rozmywanie się kształtów i konturów, gubienie ostrości, powraca w sekundę. Soczewki kontaktowe sprawiają, że poprawa widzenia jest niemalże stała – tzn. do momentu zdjęcia soczewek, ale w odróżnieniu od okularów, do wymiany soczewek dochodzi przeważnie przed nocą.

Zapraszamy na https://coopervision.pl/troska-o-wzrok-i-zdrowie-oczu/co-jest-astygmatyzm

Specjalne soczewki dla każdego

Dlatego soczewki przygotowane specjalnie pod astygmatyzm sprzedają się dzisiaj bardzo dobrze, co obrazuje również skalę problemu, z jakim zmagają się na co dzień chorzy. Chociaż jest to choroba dziedziczona, liczba diagnozowanych corocznie astygmatyków sprawia, że problem dotyka coraz większy procent społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *