Ludzie bardzo często chorują na zatoki. Warto wiedzieć o tych jednostkach chorobowych jak najwięcej, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy mieli takich samych dolegliwości w przyszłości. Generalnie, wyróżniamy kilka rodzajów chorób zatok z różnym przebiegiem klinicznym. Warto zaznaczyć, że w każdym przypadku bardzo ważne jest leczenie chorób zatok.

Rodzaje chorób zatok

Pierwszym rodzajem jest ostre zapalenie ustępujące po kilku dniach – zmiany nie są permanentne. Drugim typem jest nawracająca choroba zatok występująca kilka razy w ciągu roku. W tym przypadku zmiany także są niezauważalne. Ostatnim, najcięższym przypadkiem jest przewlekła odmiana choroba. W tym przypadku zmiany błony śluzowej są widoczne na badaniu tomograficznym. W takiej sytuacji warto wcześnie zacząć leczenie chorób zatok, które może okazać się niezbędne do pozbycia się takich problemów jak problemy z oddychaniem, chrapanie itp.